[ Pobierz całość w formacie PDF ]

Wraz z premierą pierwszych pełnoklatkowych bezluterkowców Sony producent zaprezentował nową linię obiektywów zaprojektowanych do współpracy z matrycami wielkości 36x24 mm. Oprócz tego poznaliśmy nową wersję modelu Sony A 70-200 mm f/2.8G, a także adaptery LA-EA4 i LA-EA3.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - R E K L A M A - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Wszystkie modele obiektywów z bagnetem Sony E przeznaczone dla aparatów pełnoklatkowych zostały oznaczone symbolem FE. Wśród nowości znalazły się dwie stałki sygnowane logotypem Zeiss o ogniskowych 35 oraz 55 mm i świetle odpowiednio f/2.8 oraz f/1.8. Producent oferuje również dwa obiektywy kitowe. Pierwszy z nich to stabilizowany Sony FE 28-70 mm f/3.5-5.6 OSS, a drugi jest kierowany dla bardziej wymagających użytkowników, bowiem posiada zakres ogniskowych 24-70 mm, stałe światło f/4 i znajdziemy na nim niebieski znaczek Zeiss. Listę nowości z mocowaniem Sony E zamyka teleobiektyw FE 70-200 mm f/4 G OSS , w którym zastosowano system stabilizacji Optical SteadyShot, a także soczewki asferyczne AA oraz elementy ze szkła Super ED i ED.


Posiadaczy lustrzanek z bagnetem Sony A z pewnością ucieszy nowa odświeżona wersja obiektywu Sony A 70-200 mm f/2.8G. W nowym modelu (oprócz rzymskiej dwójki w nazwie) znajdziemy ulepszony system ustawiania ostrości, który ma działać 4 razy szybciej, a także lepiej sprawować się podczas śledzenia obiektów w ruchu. Jego konstrukcja optyczna nie zmieniła w stosunku do poprzednika, jednak dzięki zastosowaniu powłok Sony Nano AR ma ona dawać bardziej kontrastowe obrazy z jaskrawymi światłami i głęboką czernią.

W ofercie Sony pojawiły się także dedykowane do pełnoklatkowych bezlusterkowców adaptery LA-EA4 i LA-EA3, które pozwalają zainstalować na nich praktycznie każdy obiektyw wyposażony w mocowanie typu Sony A. Dodatkowo w modelu LA-EA4 zastosowano półprzepuszczalne lustro pozwalające skorzystać z autofokusu bazującego na bazie detekcji fazy.

Pełne specyfikacje nowych obiektywów są już dostępne w naszej bazie:

·        

·        

·        

·        

·        

·        

Informacja prasowa

Sony wprowadza pierwsze obiektywy z mocowaniem typu E przeznaczone do aparatów z pełnoklatkowymi przetwornikami obrazu
Lekkie i niewielkie obiektywy z mocowaniem typu E; adaptery mocowania do pełnoklatkowych modeli α7 i α7R; nowy obiektyw „G” z mocowaniem typu A

·         SEL35F28Z: Carl Zeiss Sonnar T* FE 35 mm F2,8 ZA

·         SEL55F18Z: Carl Zeiss Sonnar T* FE 55 mm F1,8 ZA

·         SEL2470Z: Carl Zeiss Vario-Tessar T* FE 24 – 70 mm F4 ZA OSS

·         SEL2870: FE 28 – 70 mm F3,5-5,6 OSS

·         SEL70200G: FE 70 – 200 mm F4 G OSS

·         SAL70200G2: 70 – 200 mm F2,8 G SSM II (mocowanie typu A)

·         LA-EA4: adapter mocowania do aparatów pełnoklatkowych (35 mm) wyposażony w technologię przepuszczalnego lustra i silnik AF

·         LA-EA3: adapter mocowania do aparatów pełnoklatkowych (35 mm)

Pełnoklatkowa matryca w aparacie fotograficznym gwarantuje czystość obrazu, bogactwo barw, żywe kontrasty i szeroki zakres głębi ostrości. Firma Sony wprowadza więc do oferty nowe obiektywy z mocowaniem typu E, pozwalające na pełne wykorzystanie możliwości niezwykłych, pełnoklatkowych aparatów α7 i α7R.

Nową serię FE — obiektywów z mocowaniem typu E przeznaczonych do aparatów z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu — tworzą dwa uniwersalne, średniozakresowe obiektywy zmiennoogniskowe, dwa stałoogniskowe modele Sonnar T* o dużej jasności oraz teleobiektyw zmiennoogniskowy typu G o wysokiej jakości. Łączy je znakomite odwzorowanie obrazu, niewielkie wymiary oraz zabezpieczenie przed wpływem wilgoci i kurzu. Choć nowe modele zostały stworzone w pierwszym rzędzie do aparatów Sony α7 i α7R, znakomicie współpracują także z wszystkimi aparatami i kamerami z mocowaniem typu E — między innymi z cieszącymi się popularnością i uznaniem modelami NEX-6 i NEX-7.

Wraz z nowymi obiektywami w ofercie pojawią się dwa adaptery mocowania nowej generacji, które pozwolą nabywcom aparatów α7 i α7R korzystać z obiektywów z mocowaniem typu A przeznaczonych do matryc pełnoklatkowych. Oprócz tego, rodzina obiektywów z mocowaniem typu A powiększy się o nową wersję cenionego obiektywu Sony 70 – 200 mm F2,8 G.

SEL35F28Z Sonnar T* FE 35 mm F2,8 ZA


Nowy, stałoogniskowy obiektyw do matryc pełnoklatkowych SEL35F28Z nosi prestiżowe logo Carl Zeiss — symbol słynnej jakości i niezawodności. Niezwykle wyraźnie odwzorowuje obraz, a dość krótka ogniskowa — 35 mm — i szeroki kąt widzenia wspaniale sprawdzają się przy fotografowaniu życia ulicy i krajobrazów.

Obiektyw waży tylko 120 g i ma niewielkie wymiary, dzięki czemu znakomicie pasuje do zgrabnych, pełnoklatkowych korpusów Sony α7 i α7R. Z powodzeniem można go używać w plenerze: staranne uszczelnienie zapobiega bowiem przedostawaniu się do wnętrza kurzu i pyłu. Jak przystało na spadkobiercę pierwotnej koncepcji Sonnar, maksymalny otwór przysłony wynosi F2,8. Ułatwia to fotografowanie wnętrz i wykonywanie nastrojowych zdjęć przy stonowanym oświetleniu.

SEL55F18Z Sonnar T* FE 55 mm F1,8 ZA


Wyróżnikiem tego stałoogniskowego obiektywu jest piękne odwzorowanie i wyjątkowa ostrość obrazu. W naturalny sposób sięgnie po niego każdy, kto chce uzyskać udane portrety i zdjęcia w słabym świetle — choć oczywiście obiektyw sprawdzi się i przy codziennym fotografowaniu. Bardzo duży otwór 9-listkowej przysłony kołowej (F1,8) pozwala osiągnąć wyjątkowo atrakcyjny wizualnie efekt „bokeh”, czyli miękki wygląd nieostrych fragmentów. Tak jak wszystkie modele z serii FE, obiektyw SEL55F18Z jest starannie uszczelniony i z powodzeniem może być używany z plenerze.

Uzupełnieniem zaawansowanej, opracowanej przez firmę Carl Zeiss konstrukcji optycznej jest unikatowa powłoka T*, tłumiąca refleksy wewnątrz obiektywu. Dzięki niej obraz cechuje się dużym kontrastem, ze skrzącymi się światłami i głęboką czernią, stanowiącymi swoisty znak rozpoznawczy szkieł tego renomowanego producenta.

SEL2470Z: Vario-Tessar T* FE 24 – 70 mm F4 ZA OSS


Pierwszy w historii zmiennoogniskowy obiektyw Carl Zeiss do aparatów z pełnoklatkową matrycą i mocowaniem typu E otwiera przed zaawansowanymi fotografami zupełnie nowe możliwości.

Dzięki uniwersalnemu zakresowi ogniskowych — od 24 do 70 mm — i stałej maksymalnej przysłonie F4 w całym zakresie zoomu obiektyw SEL2470Z doskonale nadaje się do zdjęć portretowych i krajobrazowych, jak również do fotografowania na co dzień. Wbudowany stabilizator obrazu Optical SteadyShot pozwala wydłużyć czas migawki przy zdjęciach z ręki i mimo to uzyskać ostre, nieporuszone obrazy, nawet przy większych ogniskowych.

Aby zapewnić nieskazitelne odwzorowanie obrazu, konstruktorzy obiektywu wykorzystali aż pięć soczewek asferycznych i jedną ze szkła ED. Powierzchnie elementów optycznych zostały pokryte unikatową powłoką Carl Zeiss T*. Osłabia ona wewnętrzne odbicia i odblaski, a w rezultacie przyczynia się do poprawy kontrastu.

Ze względu na niewielkie wymiary oraz ochronę przed kurzem i wilgocią obiektyw SEL2470Z sprawdzi się nie tylko w pomieszczeniach, lecz również w plenerze.

SEL2870: FE 28 – 70 mm F3,5-5,6 OSS


Lekki, nieduży i niedrogi obiektyw Sony SEL2870 to propozycja dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu i używają aparatu przede wszystkim do fotografowania prostych tematów, spotkań rodzinnych itp.

Ważnym atutem tego średniozakresowego modelu zmiennoogniskowego będzie stabilizator obrazu Optical SteadyShot, który kompensuje drgania ręki i poprawia ostrość zdjęć przy wszystkich ustawieniach ogniskowej. W skład zaawansowanego, opracowanego przez Sony systemu optycznego wchodzą trzy soczewki asferyczne i jedna ze szkła ED. Ograniczają one występowanie aberracji, zapewniają piękne odwzorowanie obrazu i pozwalają na zmniejszenie wymiarów oraz wagi. Dodatkową zaletą tego poręcznego, wygodnego w podróży obiektywu jest odporność na kurz i wilgoć.

SEL70200G: FE 70 – 200 mm F4 G OSS


Ten zaawansowany teleobiektyw zmiennoogniskowy jest pierwszym modelem Sony „G Lens” z mocowaniem typu E przeznaczonym do użytku z pełnoklatkowymi przetwornikami obrazu, zastosowanymi w aparatach α7 i α7R. Doskonale sprawdza się przy fotografowania sportu i dzikiej przyrody, co jest między innymi zasługą dużego (F4), stałego maksymalnego otworu przysłony. Tak jak wszystkie produkty z serii G, obiektyw wiernie odwzorowuje obraz, jest wygodny w użyciu i ergonomiczny.

Godna uwagi jest wyrafinowana konstrukcja optyczna obiektywu, w której użyto zaawansowanych soczewek asferycznych AA oraz elementów ze szkła Super ED i ED. Wysoki kontrast obrazu to zasługa firmowej powłoki Sony Nano AR, która osłabia refleksy i eliminuje tzw. duszki. Całości dopełnia stabilizator obrazu Optical SteadyShot i uszczelnienia chroniące wnętrze obiektywu przed kurzem i wilgocią.

SAL70200G2: 70 – 200 mm F2,8 G SSM II (mocowanie typu A)


W rodzinie obiektywów Sony z mocowaniem typu A pojawi się nowa, udoskonalona wersja modelu 70 – 200 mm F2,8 G, cenionego przez autorów fotografii portretowych, sportowych i przyrodniczych.

Wyróżnikiem tego zaawansowanego teleobiektywu zmiennoogniskowego jest duża maksymalna jasność, wynosząca F2,8 z całym zakresie zoomu. Zastosowany w nowym modelu bardzo cichy system nastawiania ostrości działa mniej więcej cztery razy szybciej od swojego poprzednika i lepiej utrzymuje ostrość na poruszających się obiektach. Poprawę właściwości optycznych osiągnięto dzięki zastosowaniu firmowej powłoki Sony Nano AR. Tłumi ona wewnętrzne odbicia światła i zapewnia kontrastowe obrazy z jaskrawymi światłami i głęboką czernią.

LA-EA4 i LA-EA3: adaptery mocowania do aparatów z pełnoklatkowymi matrycami obrazów

Dodatkową wartością dla nabywców nowych, pełnoklatkowych aparatów Sony α7 i α7R będzie możliwość ich wykorzystania z posiadanymi obiektywami do lustrzanek cyfrowych z mocowaniem typu A. Nowy adapter LA-EA4 pozwala zainstalować na aparacie z gniazdem typu E praktycznie każdy obiektyw wyposażony w mocowanie typu A, przeznaczony do matryc pełnoklatkowych i APC-S. Zastosowana w nim technologia przepuszczalnego lustra (Translucent Mirror TechnologyTM) umożliwia szybkie, dokładne nastawianie ostrości w systemie detekcji fazy, między innymi przy fotografowaniu sportowców, zwierząt i dzieci. (Uwaga: automatyka ostrości nie działa przy korzystaniu z telekonwerterów z mocowaniem typu A ani z obiektywu STF.) Podczas fotografowania i filmowania działa również automatyka ekspozycji.

Oprócz tego w ofercie pojawi się model LA-EA3, który również pozwoli na wykorzystanie obiektywów z mocowaniem typu A przeznaczonych do matryc pełnoklatkowych (uwaga: model LA-EA3 nie pozwala na użycie automatyki ostrości z obiektywami, które nie są wyposażone w silnik).

Nowe obiektywy Sony SEL35F28Z, SEL55F18Z, SEL2470Z, SEL2870, SEL70200G i SAL70200G2 oraz adaptery LA-EA3 i LA-EA4 można już rezerwować na stronie . Sprzedaż modeli SEL2870, SEL35F28Z, SAL70200G2, LA-EA3 i LA-EA4 rozpocznie się w końcu listopada. Obiektyw SEL55F18Z będzie dostępny od stycznia 2014 r, a obiektywy SEL2470Z i SEL70200G pojawią się wiosną 2014 r.

Robert Olech | źródło

hijax_pl | 2013-10-16 09:16:04

 

Ciekawy jestem jak się będzie ten 70-200/4 użytkować z nowym bezlustrem pełnoklatkowym.. Szczególnie na kontrastowym AF. No i oczywiście jak ze zbalansowaniem zestawu ;)

Swoją drogą widać, że będzie albo pełna klatka i przeogromne szkła (raczej wątpliwe) albo normalne wielkościowe szkła, ale za to ciemne.

  | 2013-10-16 09:25:55

 

patrząc na A7 ze zbalansowaniem nie będzie problemu. używam niewielkiej A77 z 80-200HS i jest kapitalnie wbrew wróżbitom. jeśli 70-200/4 będzie w miarę szybkie i celne to ze światłem f4 i pełnoklatkową matrycą bardzo szybko zdobędzie popularność.

  | 2013-10-16 09:26:43

 

oczywiście miałem na myśli A55, której używam (czeski błąd, idę po kawę)

 Michel | 2013-10-16 09:42:38

 

A ja jestem ciekaw, czy będzie dział w miarę sprawny AF w obiektywach SAM/SSM podłączonych przez LA-EA3. W LA-EA1 było z tym fatalnie, ale może w A7, gdzie jest AF hybrydowy, będzie lepiej?

 kazziz | 2013-10-16 10:21:19

 

WIN WIN WIN! czekam na piwo od każdego, kto twierdził, że sony nie planuje olać użytkowników systemu Alfa.

 MaciekKwarciak | 2013-10-16 10:26:33

 

Kurcze, sony wycofuje się z bagnetu A i wypuszcza nową wersję 70-200 2,8. Dziwne.

  | 2013-10-16 10:46:39

 

z tej premiery 70-200/2.8 G SSM to faktycznie wynika, że mózg się wam wycofuje :P

  | 2013-10-16 11:03:44

 

przy tym od razu widać kto udziela się w dziale marketingowym konkurencji i szybko stara się przemycić jakieś wątpliwości w pierwszych komentarzach. pogratulować refleksu i sprytu

 Sky_walker | 2013-10-16 11:26:36

 

pan.tadeusz - ~4 tyś PLN za zoom f/4 raczej nie wróży specjalnej popularności ;] No, ale zobaczymy jak ukształtuje się cena w Polsce po premierze.

 K8v8M | 2013-10-16 11:29:46

 

Skywalker. Tyle samo kosztuje Ł ka Canona z IS. Też bym chciał taniej.

 focjusz | 2013-10-16 11:43:56

 

24-70 f/4 jest wyraźie mniejszy od Canona. To jest jednak spory argument ...

 pan Szakal | 2013-10-16 11:46:58

 

Carl Zeiss pisal kiedys, ze bedzie tylko Zeiss, bo cos tam marketingowego ustalili a tu prosze- "Carl Zeiss'', jak wol na frontowym pierscieniu.
- wszystko zrobia aby tylko poszumialo o fimie :)

 Michel | 2013-10-16 12:14:45

 

@pan Szakal: bo to jest "Carl Zeiss" robiony przez Sony. Samo "Zeiss" zostało dla "oryginalnych" produktów tej firmy.

 mate | 2013-10-16 13:19:49

 

No i gdzie teraz Ci wróżbici typu MAF czy stan.k, co to twierdzili, że już nic na bagnet A nie powstanie i Sony go zamyka? :)

 Arek | 2013-10-16 13:35:53

 

"The new Carl Zeiss Sonnar T* 55mm F1.8 prime lens will be available in January for about $1000."

Nie ma to jak tani i jasny standard...

 6 mpx | 2013-10-16 13:40:42

 

Mate@ Nie znasz przysłowia: „Jak się chce psa uderzyć, to kij się zawsze znajdzie.” Daj chwilę czasu na znalezienie tego kija. :)))

Swoją drogą Sony ostatnio trochę szaleje z premierami i rozpuszcza ludzi więc wystarczy kilka miesięcy przerwy w nowościach jakiegoś systemu i już można wieszczyć jego koniec. Ile czasu minęło od premiery A58 czy A99?

 TS | 2013-10-16 18:15:24

 

Co za kloce te szkła FE... Mniejsze są canonowskie odpowiedniki 50/1.8 (wiem, plastik, ale czy optycznie gorszy?) i 70-200/4. Dopiero FE 35/2.8 jest mniejszy od EF 35/2.0, ale 1) gorsze światło, 2) niewiele.

 Arek | 2013-10-16 19:00:46

 

Dlatego pisałem w komentarzach pod aparatami, że...

[ Pobierz całość w formacie PDF ]
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • odszkodowanie.xlx.pl
  • Linki

    Strona Główna
    Nowe życie-Nora Roberts, CZYTADEŁKA, Roberts Nora
    Nocne opowieści 03 - Opowieści nocy - Nocne kompozycje, KSIĄŻKI NOWE
    Nowy wyklad katechizmu z ambony Przez X M Noela Tom IV Kielce 1903, AAAE-booki i mp3 katolickie ksiazki skany nowe oraz stare
    Nowe drogi w psychoanalizie - Karen Horney(1), Psychodynamic
    Niziurski Edmund - Marek Piegus 2 - Nowe przygody Marka Piegusa, !!! E-booki !!!, Powieści polskie
    Nowe uzależnienia w XXI wieku bibliografia, artykuły, ksiązki o uzależnieniach, fonoholiźmie
    Nowe slowo-zaklecie.O integracji w zreformowanej szkole Jerzy Kaniewski (Polonistyka 2008, Filologia polska, Metodyka j.polskiego
    Nowe elementy w rehabilitacji chorych na stwardnienie rozsiane Karl Hainz Mauritz, Studia, Testy kliniczne
    Nowe metody pracy z ludźmi. Organizacja procesów personalnych - Alicja Sajkiewicz EBOOK, Biznes i ekonomia
    Nowak Ewa - Klub trzynastki - Prawie czarodziejki 1, ❱►EBOKI ™ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬, Nowak Ewa
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • darkenrahl.keep.pl